1150490
Ruth Milles
(1873-1941)
Ruth milles, skulptur, brons, signerad, gjutarstämpel. total höjd 24 cm

RUTH MILLES, Skulptur, brons, signerad, gjutarstämpel. Total höjd 24 cm.

"Yvonne, fille de Bretonne". Signerad Ruth Milles. Gjutarstämplar Eug.Blot, Paris. Brunpatinerad brons, höjd 20 cm (inklusive stenbas 24 cm).

Obetydlig ytsmuts.
Några strödda mindre skrapmärken.
Något avnött patinering.
God kondition.

Lisa Gartz
Lisa Gartz
Specialist skulptur och äldre måleri
+46 (0)8 614 08 59

Slutpris
17 500
1 641
1 822
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (33 bud)
9
27 apr 13:28
17 500 SEK
27 apr 13:28
17 000 SEK
9
27 apr 13:27
16 500 SEK
27 apr 13:27
16 000 SEK
9
27 apr 13:27
14 500 SEK