1151816
RING, med gammalslipad diamant 1.07 ct, Lennart Magnusson, Göteborg, 1964.
Ring, med gammalslipad diamant 1.07 ct, lennart magnusson, göteborg, 1964

18K vitguld. Carat enligt gravyr. Ca Wesselton/Top crystal /Vs-Si. Ringstorlek 18,75. Vikt 3,2 gram.

Bruksslitage. Sma nagg på gördel

Fredrik Karlsson
Fredrik Karlsson
Gemmolog, värderare
+46 (0)767 81 06 06

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
19 500
1 820
2 015
Utropspris
17 000 SEK
Budhistorik (15 bud)
10 maj 15:12
19 500 SEK
10 maj 15:12
19 000 SEK
10 maj 15:11
18 500 SEK
10 maj 15:10
18 000 SEK
10 maj 15:10
17 500 SEK