1151941
ÖRHÄNGEN, med pärlor och diamanter,
ÖrhÄngen, med pärlor och  diamanter,

Gammalslipade och åttkantslipade diamanter, totalt ca 0,14 ct. 18K guld, skruv stämplade 18K, otydlig namnstämpel, Stockholm 1937. Höjd 3 cm. Odlade pärlor diameter ca 6,5 mm. Vikt 3 gram

Smärre bruksslitage. En skruv lite sned.

Fredrik Karlsson
Fredrik Karlsson
Gemmolog, värderare
+46 (0)767 81 06 06

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
3 000
280
310
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (6 bud)
9 maj 18:46
3 000 SEK
9 maj 18:39
2 610 SEK
8 maj 19:45
2 000 SEK
8 maj 16:27
1 600 SEK
6 maj 0:37
1 500 SEK