Internationell grafik

Bukowskis är glada att presentera ett 30-tal grafiska blad till försäljning av internationella konstnärer som Marc Chagall, Pablo Picasso, Joan Miró och Salvador Dalí med flera. Originalgrafik – detta tekniskt komplicerade konstmedium med pappersverk utförda i begränsad upplaga har länge tilltalat konstsamlare över hela världen. Mediet ger en möjlighet att förvärva konst i världsklass till ett mer humant pris än motsvarande måleri. Grafiken som medium ger en fantastisk möjlighet att utforska en konstnärs olika stilar över tid. Hitta din favorit här!

JOAN MIRÓ, färglitografi, signerad och numrerad 2/50.
Slutpris
33 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
MARC CHAGALL, etsning, signerad och numrerad 35/50.
Slutpris
20 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
JOAN MIRÓ, färglitografi, signerad och numrerad 34/100.
Slutpris
23 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
MARC CHAGALL, etsning, signerad o numrerad 25/35.
Slutpris
18 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK