1143151
Kosti Ahonen
(Född 1920)
Kosti ahonen, olja och kollage på pannå, påmålad trärelief, signerad och daterad  67

KOSTI AHONEN, olja och kollage på pannå, påmålad trärelief, signerad och daterad -67.

"Efter bastun", 140 x 73 cm, målning 111 x 54.5 cm. Ramen handgjord av konstnären.

Helhetsintrycket är gott.

Laura Pohjola
Laura Pohjola
Specialist modern och samtida konst, finländsk konst, fotografi
+358 (0)50 428 2146

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
300
3 219
333
Utropspris
800 EUR
Budhistorik (4 bud)
29 maj 20:14
300 EUR
29 maj 20:13
200 EUR
28 maj 20:30
50 EUR
28 maj 12:12
40 EUR