Sommarbröllopens tid

BRICKA, tenn Astrid M Aagesen, Helsingborg, 1928.
Slutpris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MORTEL, porfyr.
Slutpris
10 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SUPKOPPAR, 8 st, sterlingsilver, svenska stämplar, 1979.
Slutpris
4 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SPEGEL, mässing, 1900-talets mitt.
Slutpris
6 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
H MULLER, skål på fot, silver, Stockholm, 1921.
Slutpris
1 801 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LJUSSTAKAR ett par, mässing, 1800-talets mitt.
Slutpris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SPEGLAR, ett par, senempire, 1800-talets mitt.
Slutpris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PLATINATACKA, platina 999, 31,2 g.
Slutpris
8 800 SEK
Utropspris
10 000 SEK
DOSA, glas, Italien, 1900-talets mitt.
Slutpris
200 EUR
Utropspris
300 EUR
VAS, troligen Haida, Tyskland, tidigt 1900-tal.
Slutpris
5 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
INGEBORG LUNDIN, vas, glas, ariel, Orrefors, signerad.
Slutpris
3 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
JONAS FRÖDING, skulptur signerad patinerad brons.
Slutpris
10 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ELIS BERGH, glasservis, 65 delar, "Karlberg", Kosta.
Slutpris
5 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GUNNAR ANDER, kandelabrar, 4+1 st, "Sonat", Ystad Metall.
Slutpris
2 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GAB bestick 22 dlr Rosenholm silver 1970.
Slutpris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, servis, 55 delar. "Musselmalet".
Slutpris
9 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, silver, GAB, Stockholm, 1919.
Slutpris
6 300 SEK
Utropspris
7 000 SEK
FAT, porslin. Qingdynastin, sent 1800-tal.
Slutpris
9 577 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKÅL, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Slutpris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ISRAEL SUNDSTRÖM, tekanna, silver, Stockholm 1912.
Slutpris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
WIWEN NILSSON, äggkopp, sterling silver, Lund 1945.
Slutpris
6 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
WIWEN NILSSON, brevkniv, sterlingsilver, Lund 1966.
Slutpris
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CF CARLMAN, matgafflar, 18 st, silver, Stockholm 1935.
Slutpris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
REY URBAN, fat, sterlingsilver, Stockholm 1988.
Slutpris
4 150 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GUNNAR CYRÈN, fiskbestick, 24+24 delar, "Nobel", Gense.
Slutpris
3 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
W.A. BOLIN, vas, agat och silver, Stockholm, 1950?.
Slutpris
15 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
WIWEN NILSSON, druvsax, sterling silver, Lund 1968.
Slutpris
4 601 SEK
Utropspris
5 000 SEK
REY URBAN, vas, sterlingsilver, Stockholm 1977.
Slutpris
4 413 SEK
Utropspris
4 000 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, silver, Tyskland, tidigt 1900-tal.
Slutpris
9 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
VAS, silver, W.A Bolin, Stockholm, 1929.
Slutpris
1 125 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Slutpris
3 203 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPEGEL, sengustaviansk, omkring år 1800.
Slutpris
10 800 SEK
Utropspris
10 000 SEK