1137695
SPEGEL, sengustaviansk, omkring år 1800.
Spegel, sengustaviansk, omkring år 1800

Förgylld och bronserad. Dekor delvis av pastellage. Upptill och nedtill målade fält av figurscener och arkitekturmotiv. Höjd 179, bredd 78 cm.

Slitage.

Henrik Åberg
Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk
+46 (0)8 614 08 37

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
10 800
1 011
1 117
Utropspris
10 000 SEK
Budhistorik (15 bud)
1 jun 15:08
10 800 SEK
1 jun 10:32
10 300 SEK
1 jun 10:32
10 000 SEK
1 jun 10:32
9 850 SEK
1 jun 10:32
9 650 SEK