1141306
SUPKOPPAR, 8 st, sterlingsilver, svenska stämplar, 1979.
Supkoppar, 8 st, sterlingsilver, svenska stämplar, 1979

Åtta svensktillverkade supkoppar i silver med rundad form med hamrad dekor. Kopparna är av formgivna av en okänd designer under 1970-talet. Diameter 6,5, höjd 3,5 cm. Total vikt ca 280 gram.

Smärre slitage.

Anna Heathcote-Ball
Anna Heathcote-Ball
+46 (0)760 52 23 55

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
4 200
391
435
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (13 bud)
26 maj 18:42
4 200 SEK
8
26 maj 18:42
4 000 SEK
24 maj 16:11
3 058 SEK
23 maj 21:50
2 858 SEK
23 maj 21:50
2 800 SEK