1150261
SCHNEIDER, vas, "Série Z", Frankrike 1924-30.
Schneider, vas, "série z", frankrike 1924 30

Klarglas samt tonat glas med stiliserad dekor mot matterad fond. Signerad " SCHNEIDER FRANCE". Höjd 18 cm.

Gott skick, repor och små slagmärken på fotens undersida. Bubblor i glaset från tillverknigen.

Edith Mannon, Schneider, Paris, avbildad i färg sid 156.

Anna Heathcote-Ball
Anna Heathcote-Ball
+46 (0)760 52 23 55

Telefontid: Mån - Fre 9-13

1 500
140
155
Utropspris
4 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (3 bud)
24 maj 19:45
1 500 SEK
24 maj 7:52
1 000 SEK
17 maj 11:01
500 SEK