1155045
Kosta Boda
(Född 1742)
Fritz kallenberg, glasservis, 26 delar, "elvira madigan" kosta och kosta boda. 1900 tal

FRITZ KALLENBERG, glasservis, 26 delar, "Elvira Madigan" Kosta och Kosta Boda. 1900-tal.

Signerade "Kosta" samt "Kosta Boda" samt några med etikett "Kosta" samt några "Kosta Boda".
13 vinglas höjd 14,2 cm
12 starkvinsglas höjd 11,5 cm
Karaff med propp höjd 31,5 cm

Ett vinglas med kantnagg. Helhetsintrycket är gott.

Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

7 000
655
724
Utropspris
10 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (7 bud)
20 jun 17:40
7 000 SEK
18 jun 15:19
6 000 SEK
16 jun 8:13
5 200 SEK
14 jun 9:20
5 000 SEK
13 jun 17:20
900 SEK