1155485
Rey Urban
(1929-2015)
Rey urban, supkoppar, 4 st (2+1+1), sterlingsilver, stockholm 1961

REY URBAN, supkoppar, 4 st (2+1+1), sterlingsilver, Stockholm 1961

Fyra supkoppar av Rey Urban. Paret invändigt förgyllda, höjd 12 cm, de andra två snarlika och från 1982 och 1986, höjd 12,5-13 cm. Total vikt 411 gram.

Smärre slitage. Helhetsintrycket är gott.

Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
2 000
187
207
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (2 bud)
1 jun 23:34
2 000 SEK
30 maj 19:48
1 111 SEK