1155532
FAT, porslin. Qingdynastin, sent 1800-tal.
Fat, porslin. qingdynastin, sent 1800 tal

Dekor i underglasyrblått, med motiv av flodlandskap, med pagod, båtar och figurer. Diameter 37,5 cm.

Slitage, mistor.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
9 577
898
997
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (40 bud)
9
31 maj 20:05
9 577 SEK
10
31 maj 20:03
9 377 SEK
9
31 maj 20:03
9 177 SEK
10
31 maj 20:03
9 163 SEK
9
31 maj 20:02
8 963 SEK