1158361
Tias Eckhoff
(Född 1926)
Tias eckhoff, bestickservis, 47 delar, sterlingsilver, "cypress", georg jensen, danmark

TIAS ECKHOFF, bestickservis, 47 delar, sterlingsilver, "Cypress", Georg Jensen, Danmark.

Bestickuppsättning i 47 delar stämplade GEORG JENSEN STERLING DANMARK. Med svenska importstämplar.
6 matgafflar 19 cm
6 matknivar 22 cm
6 matskedar 18 cm
5 bordsgafflar 17 cm
6 bordsknivar 20 cm
6 smörgåsgafflar 15 cm
6 smörgåsknivar 17 cm
6 kaffeskedar 11 cm
Samtliga knivar med knivblad av rostfritt stål. Total vikt 2065 gram.

Bruksslitage.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
8 000
747
827
Utropspris
10 000 SEK
Budhistorik (2 bud)
23 maj 9:19
8 000 SEK
22 maj 23:13
500 SEK