1159167
SKÅLFAT Kina Qianlong (1736-95) porslin
SkÅlfat kina qianlong (1736 95) porslin

Dekor i underglasyrblått av lambrequinbård samt strödda blommor, diameter 43 cm

Åldersrelaterat slitage. Lagning. Glasyrmistor. Påmålad.

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
4 000
375
416
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (3 bud)
1 jun 16:39
4 000 SEK
1 jun 16:39
3 700 SEK
1 jun 16:38
3 500 SEK