1159544
Folke Arström
(1907-1997)
 40 tal
 40 tal
 40 tal
 40 tal
 40 tal
 40 tal
 40 tal

FOLKE ARSTRÖM, cocktailglas och shaker, 7 delar, GAB, 1930 / 40-tal.

Bestående av sex stycken cocktailglas samt shaker av nysilver och bakelit. Höjd ca 8,5-22 cm.

Smärre slitage.

Rikard Klev
Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst
+46 (0)739 40 08 14

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
4 000
373
413
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (13 bud)
28 maj 18:58
4 000 SEK
28 maj 18:58
3 800 SEK
28 maj 18:58
3 500 SEK
28 maj 18:57
3 500 SEK
28 maj 18:57
3 200 SEK