1160576
Tapio Wirkkala
(1915-1985)
Tapio wirkkala, vas, silver (916), "liekki" ("flamma"), stämpelsignerad tw, kultakeskus, tavastehus, finland 1963

TAPIO WIRKKALA, vas, silver (916), "Liekki" ("Flamma"), stämpelsignerad TW, Kultakeskus, Tavastehus, Finland 1963.

Totalhöjd 26 cm.

Ett ställe med smärre repor.

Nan Jarjis
Nan Jarjis

Slutpris
200
2 133
222
Utropspris
250 EUR
Budhistorik (4 bud)
9 jun 22:53
200 EUR
8 jun 9:54
150 EUR
5 jun 10:00
80 EUR
4 jun 23:22
50 EUR