1161454
Gustaviansk
(1775-1810)
Bordsspegel, gustaviansk, 1700 talets slut

BORDSSPEGEL, Gustaviansk, 1700-talets slut.

Spegel med förgylld och bronserad dekor, krönande urna. Bakstycket med stödben. 52 x 27 cm.

Renoverad och kompletterad, senare förgyllning och bronsering samt glas, samt delar av stödben och krönande dekorelement. Smärre lagningar och slitage.

Rikard Klev
Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst
+46 (0)739 40 08 14

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
21 000
1 969
2 186
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (22 bud)
9
7 jun 15:34
21 000 SEK
10
7 jun 15:34
20 000 SEK
9
7 jun 15:21
18 500 SEK
10
7 jun 15:21
18 000 SEK
9
7 jun 15:20
15 500 SEK