1161457
MATSKEDAR 16 st, silver, 17- och 1800-tal
Matskedar 16 st, silver, 17  och 1800 tal

Matskedar av olika smeder och mönster. Delvis med ägarmonogram. Längd 21-23 cm. Total vikt 765 gram

Senare gravyr. Smärre slitage.

Claes Andersson
Claes Andersson
Värderare (föräldraledig)
+46(0)704-248703

Slutpris
2 650
248
274
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (6 bud)
5 jun 14:54
2 650 SEK
5 jun 14:54
2 451 SEK
2 jun 20:03
2 450 SEK
1 jun 20:33
2 250 SEK
1 jun 20:33
2 205 SEK