1163269
SERVIS 43 dlr, Tyskland 1900-tal porslin
Servis 43 dlr, tyskland 1900 tal porslin

Bestående av;
1 kaffekanna,
1 sockerskål,
1 gräddkanna,
9 koppar med 14 fat,
3 ovala gallerskålar,
1 oval gallerskål,
1 rund gallerskål,
1+1 gallerfat,
24 assietter med gallerkant.

Åldersrelaterat slitage. Nagg. Sprickor.

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Slutpris
2 000
188
208
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (3 bud)
17 jun 14:51
2 000 SEK
16 jun 14:51
1 500 SEK
12 jun 21:20
500 SEK