1165014
Ingrid Atterberg
(1920-2008)
Ingrid atterberg, vas, lergods, "grafika" upsala ekeby, 1950 tal

INGRID ATTERBERG, vas, lergods, "Grafika" Upsala-Ekeby, 1950-tal.

Dekor av grått och svart mot vit botten. Etikettmärkt. Höjd ca 25 cm.

Smärre slitage. Tillverkningsdefekt. Krackelyr.

Johanna Graflund
Johanna Graflund
Värderare, biträdande klockspecialist
+46(0)704-557104

Slutpris
1 750
164
181
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (25 bud)
25 jun 15:17
1 750 SEK
8
25 jun 15:17
1 650 SEK
25 jun 15:17
1 650 SEK
8
25 jun 7:56
1 550 SEK
24 jun 23:59
1 450 SEK