1165423
SKÅLAR på FOT, porslin. Qingdynastin, Kanton, 1800-tal.
SkÅlar på fot, porslin. qingdynastin, kanton, 1800 tal

Dekor i famille rosefärger, med motiv av blommor, fjärilar, och lövverk, diameter 18,5 cm.

Sprickor. En med sprickor och lagningar. Slitage.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Slutpris
3 400
319
354
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (17 bud)
3 jul 21:40
3 400 SEK
8
3 jul 21:38
3 200 SEK
3 jul 21:37
3 000 SEK
8
3 jul 21:37
2 800 SEK
3 jul 21:35
2 600 SEK