1158745
Ella Varvio
Ella varvio, vas/ glasskulptur, signerad ella varvio 2017.

ELLA VARVIO, vas/ glasskulptur, signerad Ella Varvio 2017.

"Let it bloom!". Fritt blåst glas, handmålad guldemalj. Unik. Höjd 33 cm. Tillverkad i Riihimäki.

Helhetsintrycket är gott.

Proveniens

Ur konstnärens samling.

Galleria Mafka & Alakoski 2017.
Voipaala Art Centre, Sääksmäki, Finland 2017.

Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design

Slutpris
1 000
10 817
1 101
Utropspris
1 200 EUR
Budhistorik (12 bud)
19 jun 16:59
1 000 EUR
19 jun 16:57
900 EUR
19 jun 16:57
800 EUR
19 jun 16:56
700 EUR
19 jun 16:55
650 EUR