1158759
Ella Varvio
Ella varvio, vas/ glasskulptur, signerad ella varvio 2017.

ELLA VARVIO, vas/ glasskulptur, signerad Ella Varvio 2017.

"Teardrop". Insmultna graverade glasskärvor. Höjd 15,5 cm.
Tillverkad i Hiedenranta, Tammerfors.

Helhetsintrycket är gott.

Proveniens

Ur konstnärens samling.

Finlands Glasmuseum 2018.

Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design

100
1 082
110
Utropspris
400 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (1 bud)
16 jun 11:17
100 EUR