Design Konstglas
1158770
Ella Varvio
Ella varvio, vas/ glasskulptur, signerad ella varvio 2017.

ELLA VARVIO, vas/ glasskulptur, signerad Ella Varvio 2017.

"Viper", Graal-teknik. Unik. Höjd 20,5 cm. Tillverkad i Ungern.

Helhetsintrycket är gott.

Proveniens

Ur konstnärens egen samling.

Suomi100-festivalen i Budapest 2017.

Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Utropspris
400 EUR