1158774
Ella Varvio
Ella varvio, vas/ glasskulptur, signerad ella varvio 2018.

ELLA VARVIO, vas/ glasskulptur, signerad Ella Varvio 2018.

"Pandora". Graal-teknik. Unik. Höjd 18 cm. Tillverkad på Urban Glass Studio, New York.

Helhetsintrycket är gott.

Proveniens

Ur konstnärens egen samling.

ChasHaMa Space for Artist, New York, 2018. Finlands Glasmuseum, Riihimäki, 2018.

Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design

200
2 163
220
Utropspris
900 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (1 bud)
16 jun 11:12
200 EUR