1168203
STOP och FAT 2 st, tenn, Finland 1800-tal
Stop och fat 2 st, tenn, finland 1800 tal

Stopet Johan Lindblad Åbo 1846, höjd 21 cm. Ena fatet Johan Lindblad Åbo 1856, diameter 19,5. Andra fatet ostämplat diameter 21 cm.

Slitage. Skador.

Joachim Borgström
Joachim Borgström
Specialist klassisk konst, möbler, konsthantverk och silver
+358 (0)40 555 1334

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
70
751
78
Utropspris
200 EUR
Budhistorik (7 bud)
26 jul 14:12
70 EUR
26 jul 14:11
65 EUR
26 jul 14:11
60 EUR
26 jul 13:57
55 EUR
26 jul 13:57
50 EUR