1168533
TENNSTOP, 4 st, tenn, FICKPLUNTA, tenn, 1800-tal Sverige.
Tennstop, 4 st, tenn, fickplunta, tenn, 1800 tal sverige

Två stop med tydliga stämplar varav den ena med gravering/ristning "Gillis 1871" och den andra initialerna "HP". Ett stop ostämplat. Ett stop med infälld medaljong av kung Oscar II av L Lundgren.
Fickpluntan stämplad.

Stopens höjd 19 cm, fickpluntan 10 cm.

Bucklor. Repor. Lagningar.

Nan Jarjis
Nan Jarjis

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
100
1 073
111
Utropspris
250 EUR
Budhistorik (5 bud)
12 aug 20:47
100 EUR
12 aug 20:29
70 EUR
11 aug 9:03
50 EUR
10 aug 9:26
35 EUR
8 aug 12:48
30 EUR