1144383
Hans J Wegner
(1914-2007)
Hans j wegner, telefonbord, 2 st, modell "a3404", plan møbler, danmark 1940-tal.

HANS J WEGNER, telefonbord, 2 st, modell "A3404", Plan Møbler, Danmark 1940-tal.

Mahogny, utdragbara hyllplan och hyllor. 70 x 32 , höjd 60 cm.

Slitage, märken, repor.

Övrigt

Modellen formgiven år 1944.

Eva Seeman
Eva Seeman
Ansvarig specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)8 614 08 31

Utropspris
6 000 SEK