1144384
Hans J Wegner
(1914-2007)
Hans j wegner, papperskorg, modell "b51", plan møbler, danmark 1940-tal.

HANS J WEGNER, papperskorg, modell "B51", Plan møbler, Danmark 1940-tal.

Ek och teak, höjd 33 cm.

Smärre slitage.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - L30 - Visas på begäran
Övrigt

Modellen formgiven år 1944.

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)703 92 88 60

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
10 000 SEK