1144403
Hans J Wegner
(1914-2007)
Hans j wegner, karmstol, plan møbler for jydsk tlf, danmark 1938-41.

HANS J WEGNER, karmstol, Plan Møbler for Jydsk tlf, Danmark 1938-41.

Ek och läder, höjd 86,5 cm, sitthöjd 45 cm.

Slitage, lädret med smärre skador.

Plan Møbel & Jydsk Telephone / archive

Camilla Behrer
Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)8 614 08 19

Utropspris
4 000 SEK