1144661
Hans J Wegner
(1914-2007)
Hans j wegner, sidobord, ett par, johannes hansen, danmark, 1950-tal.

HANS J WEGNER, sidobord, ett par, Johannes Hansen, Danmark, 1950-tal.

Teak och ek, rektangulära med hyllplan, brännmärkta med Johannes Hansens stämpel, 63,5 x 40,5, höjd 52,5 cm.

Smärre slitage.

Archive / ”Den Permanente"

Eva Seeman
Eva Seeman
Ansvarig specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)8 614 08 31

Utropspris
10 000 SEK