1144669
Hans J Wegner
(1914-2007)
Hans j wegner, karmstol "jh 525", johannes hansen, danmark, 1950-60-tal.

HANS J WEGNER, karmstol "JH 525", Johannes Hansen, Danmark, 1950-60-tal.

Teakstomme, rygg och sits klädda i brunt skinn. Höjd 78 cm, sitthöjd 42 cm.

Smärre slitage, lädret möjligen sekundärt.

Eva Seeman
Eva Seeman
Ansvarig specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)8 614 08 31

Utropspris
10 000 SEK