1144747
Hans J Wegner
(1914-2007)
Hans j wegner, stol, prototyp, carl hansen & søn, danmark 1950-tal.

HANS J WEGNER, stol, prototyp, Carl Hansen & Søn, Danmark 1950-tal.

Ek, rotting, sitthöjd 44 cm, höjd 75 cm.

Smärre slitage.

Proveniens

Köpt direkt från Carl Hansen & Søn fabriken.

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)703 92 88 60

Utropspris
12 000 SEK