1144752
Hans J Wegner
(1914-2007)
Hans j wegner, karmstol, "ch50", carl hansen & søn, danmark, 1950-60-tal.

HANS J WEGNER, karmstol, "CH50", Carl Hansen & Søn, Danmark, 1950-60-tal.

Stomme av grönlackerat trä, textilsits, etikettmärkt, sitthöjd 43 cm, höjd 78 cm.

Smärre slitage.

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)703 92 88 60

Utropspris
2 000 SEK