1144755
Hans J Wegner
(1914-2007)
Hans j wegner, ett par biografstolar, "ge30", getama, danmark, 1970-tal.

HANS J WEGNER, ett par biografstolar, "GE30", Getama, Danmark, 1970-tal.

Stomme i lackerat stål, klädda i lila textil, sitthöjd 42 cm, höjd 70 cm.

Slitage.

Övrigt

Modellen formgiven år 1973.

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)703 92 88 60

Utropspris
4 000 SEK