1144785
Hans J Wegner
(1914-2007)
Hans j wegner, gungstol, "ch 45", carl hansen & søn, danmark, 1960-tal.

HANS J WEGNER, gungstol, "CH 45", Carl Hansen & Søn, Danmark, 1960-tal.

Svartlackerad, snörsits. Höjd 98 cm, sitthöjd ca 39 cm.

Bruksslitage.

Eva Seeman
Eva Seeman
Ansvarig specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)8 614 08 31

Utropspris
5 000 SEK