1162675
Hans J Wegner
(1914-2007)
Hans j wegner, fåtölj, "ge375", getama, danmark, 1970-tal.

HANS J WEGNER, fåtölj, "GE375", Getama, Danmark, 1970-tal.

Stomme i ek, sits, rygg och nackstöd i grå textil, brännmärkt, sitthöjd 40 cm, höjd 95 cm.

Omklädd, smärre slitage.

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)703 92 88 60

Utropspris
8 000 SEK