1164219
Hans J Wegner
(1914-2007)
Hans j wegner, taburett, "ap-30", ap-stolen, danmark, 1950-60-tal.

HANS J WEGNER, taburett, "Ap-30", Ap-Stolen, Danmark, 1950-60-tal.

Ek, rött läder, märkt med Danish Furnituremaker's control, höjd 52 cm, 70 x 41 cm.

Smärre slitage.

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)703 92 88 60

Utropspris
12 000 SEK