1164251
Hans J Wegner
(1914-2007)
Hans j wegner, soffa, johannes hansen, danmark 1945.

HANS J WEGNER, soffa, Johannes Hansen, Danmark 1945.

Grön textil, ben i teak, sitthöjd 41 cm, höjd 80 cm, längd 190 cm.

Slitage, smärre skador.

Cabinetmaker's guild, 1945.

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)703 92 88 60

Utropspris
6 000 SEK