1164418
Hans J Wegner
(1914-2007)
Hans j wegner, karmstol, "ch35", carl hansen & søn, danmark, 1950-60-tal.

HANS J WEGNER, karmstol, "CH35", Carl Hansen & Søn, Danmark, 1950-60-tal.

Svartlackerat trä, brännmärkt och etikettmärkt, sitthöjd 44 cm, höjd 72 cm.

Smärre slitage, möjligen senare bemålad.

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)703 92 88 60

Utropspris
5 000 SEK