1165405
Hans J Wegner
(1914-2007)
Hans j wegner, karmstol, "ch24", "y-stolen" carl hansen & søn, danmark.

HANS J WEGNER, karmstol, "CH24", "Y-stolen" Carl Hansen & Søn, Danmark.

Svartlackerat trä, snörsits, kallstämplad, sitthöjd 44 cm, höjd 75 cm.

Smärre slitage.

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)703 92 88 60

Utropspris
2 000 SEK