1165406
Hans J Wegner
(1914-2007)
Hans j wegner, skrivbordsstol, plan møbler, danmark 1960-tal.

HANS J WEGNER, skrivbordsstol, Plan Møbler, Danmark 1960-tal.

Stål, plast och röd textil, ställbar sitthöjd, ca 55 cm, höjd 85 cm.

Smärre slitage.

Övrigt

Modellen utförd i en liten upplaga under 1960-talet.

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)703 92 88 60

Utropspris
30 000 SEK