Prenumerera på vårt nyhetsbrev

1165409
Hans J Wegner
(1914-2007)
Hans j wegner, "ch33", stol, carl hansen & søn, danmark 1950-60-tal.

HANS J WEGNER, "CH33", stol, Carl Hansen & Søn, Danmark 1950-60-tal.

Teak och ek, brännstämplad undertill. Höjd 72 cm, sitthöjd 43 cm.

Smärre slitage.

Camilla Behrer
Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)8 614 08 19

Utropspris
2 000 SEK