1165412
Hans J Wegner
(1914-2007)
Hans j wegner, brickbord "pp35", p.p møbler, danmark.

HANS J WEGNER, brickbord "PP35", P.P Møbler, Danmark.

Ek, etikettmärkt, höjd 49 cm, diameter 61 cm.

Smärre slitage.

Proveniens

Eva Wegner, dotter till Hans J Wegner.

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)703 92 88 60

Utropspris
3 000 SEK