1165414
Hans J Wegner
(1914-2007)
Hans j wegner, karmstol, plan møbler för jydsk tlf, danmark 1938-41.

HANS J WEGNER, karmstol, Plan møbler för Jydsk tlf, Danmark 1938-41.

Teak, sits i läder, sitthöjd 45 cm, höjd 86 cm.

Skador, slitage.

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)703 92 88 60

Utropspris
2 500 SEK