1165415
Hans J Wegner
(1914-2007)
Hans j wegner, tevagn, "at45" andreas tuck, danmark 1950-60-tal.

HANS J WEGNER, tevagn, "AT45" Andreas Tuck, Danmark 1950-60-tal.

Ek, på hjul, brännstämplad undertill, 73 x 47,5 cm, höjd 60,5 cm.

Obetydligt slitage.

Proveniens

Eva Wegner, dotter till Hans J Wegner.

Camilla Behrer
Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)8 614 08 19

Utropspris
5 000 SEK