1165417
Hans J Wegner
(1914-2007)
Hans j wegner, taburett, "ch53", carl hansen & søn, danmark.

HANS J WEGNER, taburett, "CH53", Carl Hansen & Søn, Danmark.

Bok, snörsits, etikettmärkt, höjd 41 cm, 38 cm x 50 cm.

Smärre slitage.

Proveniens

Eva Wegner, dotter till Hans J Wegner

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)703 92 88 60

Utropspris
2 000 SEK