1151016
VASER 2 par Kangxi (1662-1722) samt kangxi-stil 1800-tal porslin
Vaser 2 par kangxi (1662 1722) samt kangxi stil 1800 tal porslin

Dekor i underglasyrblått av stridsscener (Kangxi-stil) samt blommande trädgårdsklippa i reserv, höjd 15,5-17 cm, medföljer senare ställ

Åldersrelaterat slitage. Krackelyr. Nötta kanter. En större vas med kantlagning.

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
6 700
625
692
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (24 bud)
8
23 jul 19:57
6 700 SEK
23 jul 19:56
6 500 SEK
8
23 jul 19:56
6 355 SEK
23 jul 19:56
6 155 SEK
8
23 jul 19:55
6 000 SEK