1153148
BORDSPENDYL, 1800-talets slut.

Bronserad vitmetall och alabaster. Med kupa av glas på sockel av trä. Pendel medföljer. Bredd 25. Djup 10. Höjd 25 cm. Kupa med sockel bredd 25, höjd 43 cm. Nyckel finns.

Slitage. Ej funktionstestad. Retuscher. Smärre nagg.

Placering: Visas på begäran
Rikard Klev
Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst
+46 (0)739 40 08 14

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
1 334
127
143
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (13 bud)
21 jun 20:03
1 334 SEK
21 jun 20:02
1 234 SEK
21 jun 20:02
1 200 SEK
21 jun 15:51
805 SEK
21 jun 15:51
755 SEK