1157090
Firma Svenskt Tenn

SPEGELLAMPETTER, 1 par, tenn, Firma Svenskt Tenn, modellnummer 245, Stockholm, 1928.

reliefdekor av grenverk och mässingslist, två ljusarmar vardera, märkt med änglamärket Svenskt Tenn B8. Höjd 42 cm.

Slitage. Repor. Märken.

Slutpris
22 000
2 095
2 359
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (51 bud)
8
19 jun 12:53
22 000 SEK
19 jun 12:51
21 000 SEK
8
19 jun 12:50
20 000 SEK
19 jun 12:50
19 500 SEK
8
19 jun 12:50
19 000 SEK